Üst bar özel içeriği

iyi partnerler eşlerini mutlu etmeli midir

       IYI PARTNERLER EŞLERİNİ MUTLU ETMELİ MİDİR?

       Pek çok insan kendini başkasının duygularından sorumlu hisseder. Ayşe mutsuz, bu benim hatam, Onun için nasıl bir eş olabileceğimi bilmiyorum. Ahmet’i mutlu etmek için her şeyi yaparım ama yaptığım her şey ters tepiyor.

   Mutluluk kavramı çoğunlukla kişisel değeri belirlemek için kullanılır. Bazen acı, kaygı, depresyon ve başka olumsuz fiziksel ya da duygusal durum yokluğunu ifade eder. Yanlış yönlendirilmiş Örneğin Şöyle diyebiliriz Kendimi endişeli, öfkeli, hayal kırıklığına uğramış hissediyorum bu onun suçu. Eğer karı /koca olarak yeterince iyi olsaydı bu şekilde hissetmezdim.

       İnsanlar zaman zaman şu soruyu sorarlar. Gerçekte mutlu muyum? Başkaları daha mı mutlu? Mutluluk kovalamakla gelmez.Mutlu insanlar kendi sorumluluklarını alır. Zevkli uğraşlar bulur.

        Başkalarının hareketleri tabi ki kişinin mutluluğuna etki eder.

       Eşim beni herkesin yaninda eleştiriyor, üzüyor demek yerine Eşimin beni herkesin içinde eleştirerek üzüyor demek daha doğru olacaktır.

        Mutlu olmayı başkalarına bağladığımiz sürece başkalarının onu üretmesini bize sunmasini bekleriz bu da bizde pasiflik yaratır. Depresyona yol açabilir.

        Kendi mutluluğunuzun, zevklerinizin sorumluluğunu aldıkça hayatın, evliliğin daha keyifli ve değerli hale geldiğini göreceksiniz. Sizi mutlu etmek başkalarının elinde olmamalı. Siz hayatınıza eglence, neşe katabilmeli ve bunun suistimal edilmesine izin vermemelisiniz. 

 

Kurumumuzda 13 Aile Danışmanı/Psikolog/Psikolojik Danışman Çalışmaktadır.

Hemen Randevu Al

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa başına kaydırma butonu.
× Hemen Randevu Al!