skip to Main Content

Osmaniye – Bahçe’de Görev Yapan Psikologlar

Osmaniye – Bahçe’de görev yapan psikologlar hakkında bu yazımda bilgi vermek istiyorum. Psikolojik yardım almak isteyenler için faydalı olacağını düşünmekteyim. Bir makalede Osmaniye – Bahçe’de hizmet veren tüm psikologları, aile danışmanlarını ve psikolojik danışmanlarını anlatmam mümkün değil.  Aşağıda vereceğim bilgilere eklenmesini düşündüğünüz bilgiler varsa bizimle iletişime geçiniz.

Osmaniye – Bahçe’de psikiyatri muayenelerini merak ediyorsanız. Psikiyatri muayeneleri sağlık bakanlığına bağlıdırlar. Osmaniye – Bahçe’de tüm psikiyatri muayenehanelerini il sağlık müdürlüğünün internet sitesinde sağlık tesisleri kısmında görebilirsiniz. Psikiyatristlerin tıp doktoru olduğunu ve daha çok ilaçla tedaviye yatkın olduklarını unutmayalım. 

Alkol ve madde bağımlılığı olan kişiler için devletin AMATEM merkezleri vardır. AMATEM’ler devlet kontrolünde olup bünyesinde olup ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Alkol ve madde bağımlığında özverili çalışmaları olup başarı oranları yüksektir.

Osmaniye – Bahçe’de psikologlar, psikolojik danışmanlar ve pedagoglar hem devlette hem de özel de çalışmaktadırlar. Devlette ücretsiz olarak hizmet vermektedirler. Randevu almak yoğunluktan dolayı çok zor olduğu için birçok danışan özeli tercih etmektedir. Psikologlar çalıştıkları alana göre değişik görevler alabilirler. Hastanelerdeki çalışmalar genel olarak psikiyatri kliniğiyle beraber yürütülür. Psikiyatri hastalarına kişilik testi, zeka testi uygulayabilir, terapi gereken hastalara bireysel veya grup terapileri yapar. Özel danışmanlık merkezlerinde çalışan psikologlar ise evlilik ve aile terapisi, bireysel ve grup terapileri, kişilik ve zekâ testleri, çocuk değerlendirme ve gelişim testleri, iş yeri danışmanlığı gibi görevleri yürütür. Yine sosyal hizmet alanında çalışan psikologlar sosyal desteğe ihtiyaç duyan aile ve çocuklara danışmanlık hizmeti verir.

 

Osmaniye – Bahçe’de hizmet veren aile danışmanları özel aile danışmanlığı merkezlerinde ya da belediyelerin birimlerinde çalışmaktadırlar. İllere göre değişiklik göstermesine rağmen bazı özel hastanelerde aile danışmanlık ofisi açmaktadırlar. Aile danışmanlık merkezleri aile sosyal ve politikalar bakanlığına bağlı olup il müdürlüklerinin sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Osmaniye – Bahçe’deki psikologlar, psikolojik danışmanlar ve aile danışmanları randevu sistemi ile çalışmaktadırlar. Randevu aldığınız saatte psikoloji muayehanesinde olmanız sizin ve sonraki seansların aksamadan hizmet almanızı sağlamaktadır.

 

Osmaniye – Bahçe’de uzman psikolog, psikolojik danışman ve aile danışmanlarının bazılarının iletişim bilgilerini ve linklerini aşağıda sizlerle paylaşacağım. Osmaniye – Bahçe’de çalışan psikolog ve aile danışmanların listesi uzmanların referans, blog, tavsiye yazıları ve siteleri incelenerek derlenmiştir.

 

ÖZEL KARİYER AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ

Özel kariyer aile danışmanlık merkezi; adana ilinde aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı resmi bir aile danışmanlık merkezidir. Aile danışmanlık merkezi bünyesinde klinik psikolog,  uzman aile danışmanı, psikolojik danışman ve pedagog olmak üzere toplamda 9 ruh sağlığı uzmanı çalışmaktadır. Özel kariyer aile danışmanlık merkezi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

 

ESRA ULUBEY (AİLE, ÇOCUK VE CİNSEL TERAPİST)

Uzman Psikolojik Danışman Esra ULUBEY;  aile, çocuk ve cinsel terapi üzerine çalışmaktadır. Ankara ‘da doktora eğitimine deva etmektedir. Aile içi iletişim, cinsel problemler, boşanma, vajinismus tedavisi, panik atak, depresyon, kaygı bozukları ve çocuk psikolojisi üzerine çalışmaktadır. Esra ulubey aynı zamanda üstün zekâlı çocuklar üzerine çalışmalar yapmakta, zekâ ve gelişim testleri uygulamaktadır. Kariyer Polikliniği merkezinde psikoloji üzerine eğitim ve seminerler vermektedir.

Esra ulubey hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

 

DERYA SEYDİOĞLU (  KLİNİK PSİKOLOG)

Klinik psikolog ve uzman aile danışmanı Derya SEYDİOĞLU; aile, çocuk, genç ve ergen üzerine çalışmalar yapmaktadır. İletişim sorunları, ergenlik problemleri, evlilik terapisi, çocuk psikolojisi başlıca uzmanlık alanlarıdır. Uzman aile danışmanı Derya Seydioğlu aynı zamanda özel kariyer akademi eğitim merkezinde aile danışmanlığı eğitimlerine süpervizör olarak katılmaktadır.

Derya Seydioğlu hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

 

MEHMET ULUBEY ( PSİKOTERAPİST, YAZAR, EĞİTİM ORGANİZATÖRÜ)

               Psikoterapi eğitimlerini tamamlayarak uzman psikoterapist olan Mehmet Ulubey, Selçuk üniversitesinde psikolojik danışmanlık üzerine uzmanlığını tamamlamıştır. On yılı aşkın mesleki tecrübeye sahip olan mehmet ulubey, aile danışmanlığı ve cinsel terapi odaklı olarak çalışmalar yapmaktadır. Mehmet Ulubey’in kendi blog sayfası ve kitapları bulunmaktadır. Psikoloji üzerine eğitim organizasyonları yapmaktadır.

Mehmet ulubey hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Kurumumuzda 13 Aile Danışmanı/Psikolog/Psikolojik Danışman Çalışmaktadır.

Hemen Randevu Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top