Üst bar özel içeriği

Adana Psikolog ve Adana Psikolog Seans Ücretleri

ADANA TERAPİ VE ADANA’DA TERAPİ SEANSLARI İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN SORULAR

Son 2 yıl hepimiz için çok zor geçti. Covid-19 sebebiyle hepimizin hayatında birtakım değişiklikler oldu. Bu değişiklikler olumlu da olsa olumsuz da olsa beynimizin de yapısı gereği daha çok olumsuzları görmeye meylettik. Salgın sürecinde kimi insanlar sevdiklerini kaybetti. Kimi işsiz kaldı, kiminin var olan işi sekteye uğradı, kiminin sağlık endişeleri ortaya çıktı. Tabiri caizse pandemi dönemi bizi olumlu şeylere kör etti. Bu da istemsiz bizi karanlıkta bıraktı ve baş edebilmek zorlaştı. Ben tam da böyle zamanlarda psikolojik desteğin oldukça önemli olduğu kanısındayım. Psikolojik desteği alabileceğiniz kanallar elbette psikoloji alanında uzman kişiler olmalıdır. Günümüzde psikoloji ile ilgili güncel dizilerin de artmasıyla birlikte insan psikolojisi oldukça merak konusu olmaya başlamıştır. Yine de psikoloji konusu ve terapi seansları belirsizliğini korumaya devam ettiği için sizleri Adana psikolog seansları, Adana psikolog ücretleri vb… konularla ilgili bilgilendirmek adına buradayım.

Öncelikle hangi zamanlarda psikoloğa ihtiyaç duyarız buradan başlamak isterim. En kaba tabirle kendimizi üzgün, kaygılı, çaresiz vb… hisler içerisinde sıkışmış hissediyorsak; stresli bir yaşantımız varsa; travmatik bir deneyim sonucu ne yapacağımızı bilmez haldeysek bir uzmandan destek alma fikrini değerlendirebiliriz. 

  • Günlük işlerinizi yürütmekte zorluk yaşıyorsanız
  • İş yaşamı ya da sosyal yaşamınızda sürekli kaygılı ve stresli hissediyorsanız
  • Yaşadığınız problemlerden dolayı sosyal anlamda izole hale geldiyseniz
  • Sevilen bir kişinin kaybı gibi travmatik bir deneyim yaşadıysanız
  • Eşinizle sürekli tartışmaya sebep olan problemleriniz varsa
  • Kendi kendinize yardım etmeye çalıştığınız halde başarısız oluyorsanız 

Adana psikolog seanslarına başvurmak için gerekli zemin oluşmuş demektir. Bunlar yalnızca birer örnek olup bu örnekler kişisel olarak değişim gösterebilir. 

Peki psikoloğa gitmek için adım attığınızda nelerle karşılaşacaksınız? Adana’da psikolog ücretleri benim bütçemi ne şekilde etkiler, Adana’da uzman psikolog seansları nasıl yürütülmekte? gibi haklı sorular aklınıza gelecektir. Bu sorulara açıklık getirebilmek için öncelikle Adana’da psikolog ücretleri konusuna değinelim. Seans ücretleri ortalama 220 ile 800 TL aralığında değişmektedir. Bu fiyat aralığı çok geniş bir aralık olsa da kurumumuz bu anlamda minimum tutardan hizmet sunmaktadır. Tutar minimum da olsa maddi anlamda zorluk yaşayabilirsiniz bu çok normal ancak ruh sağlığınıza yaptığınız yatırımın hayatınız boyunca psikolojik olarak sizi koruyacağını aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Çünkü bu yatırım sayesinde yaşadığınız problemlerle daha kolay nasıl baş edebileceğinizi öğrenecek aynı zamanda kendinizi ve bilinmeyen yönlerinizi keşfedeceksiniz. 

Adana psikolog ücretleri konusunda yaptığım bilgilendirmeden sonra Adana uzman psikolog seansları konusunu açıklığa kavuşturmak isterim. Adana psikolog seansları ilk etapta sıklık olarak haftada bir şeklinde ilerlemektedir. Ancak sıklık süresi kişiye, duruma ve şartlara göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda özel durumlarınızı psikoloğunuzla paylaşmaktan çekinmeyin. İlk seansınız değerlendirme görüşmesi olacaktır. Bu değerlendirme hem psikoloğun sizi değerlendirmesi hem de sizin psikoloğunuzu değerlendirmeniz anlamına gelmektedir. Adana psikolog seansları sıklığı, seansta konuşulanların gizliliği ve çalışılacak konu ile ilgili anlaşma sağlandıktan sonra diğer seans için randevu oluşturulur. İlk seansın sonrasında süreç yavaş yavaş şekillenecektir. Psikoloğunuz yaşadığınız problemi tespit edip uygun yöntemler ile çalışarak size yardımcı olacaktır. İçinde bulunduğunuz problem daha derinlemesine incelenip, problemin nereden kaynaklandığı keşfedildikten sonra amaç, var olan problemle ilgili baş etme stratejilerini geliştirmektir. İki tarafın da istekli olması tüm seanslar için oldukça önemlidir. Bu konuda uzmanlarımız elinden geleni yapacaktır. 

Bu yazıda Adana psikolog seansları ve Adana psikolog ücretleri ile ilgili aklınıza takılabilecek sorulara cevap vermeye çalıştım. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Tüm bunların dışında sizin içinde bulunduğunuz herhangi bir problemde ya da burada değinmediğim ancak sizin sıkıntı yaşadığınız her konuda size destek olmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MAKALE YAZARI: Klinik Psikolog Mihriban Taşpınar

Randevu İçin: 0322 234 9 234 yada 0544 204 61 82

 

Kurumumuzda 13 Aile Danışmanı/Psikolog/Psikolojik Danışman Çalışmaktadır.

Hemen Randevu Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa başına kaydırma butonu.
× Hemen Randevu Al!